Totális támadást indított a Fidesz azon magyar emberek által megválasztott országgyűlési képviselőkkel szemben, akik törvényes jogukkal élve ellenőrizni akarják az állam által működtetett és közfeladatokat ellátó intézményeket. Pedig a demokrácia egyik alapelve, hogy amely politikus mandátumot szerez, nem csak lehetősége, de kötelessége is ezt arra használni, hogy kontrollálja az esetleges elhajlásokat.
Az, hogy az MTVA székházából gyakorlatilag fizikai erőszakkal távolítottak el ellenzéki képviselőket, és az, hogy igyekeznek elsunnyogni a valóságot minden téren, azt mutatja, hogy a kormány a 2018-as választás után ismét szintet lépett.
Most már nem csak az a mindennapi élet része, hogy nem adnak ki adatokat, lásd TAO pénzek, vagy a KSH-n keresztül meghamisítják azokat, de sorra hozzák a törvényeket, hogy az ellenzéki képviselők elől is eltitkoljanak olyan közérdekű adatokat, melyet egy demokrácia biztosítana nekik. Legutóbb Demeter Márta, az LMP társelnöke számolt be arról, hogy
a honvédelmi miniszter törvénytelenül, egy rendeletben próbálja ellehetetleníteni az országgyűlési képviselőknek a hadsereg működésével kapcsolatos tájékozódási és ellenőrzési jogát.
Dermeter ezért az Alkotmánybírósághoz fordul, hogy a jövőben a miniszter és a vezérkari főnök kényétől-kedvétől tenné függővé, mire kapnának választ a magyar nép választott képviselői.
Szerinte világos a tendencia, előbb a Honvédség szervezeti átalakításával lehetetlenítik el a civil kontrollt az egy hete elfogadott törvénnyel, most pedig a parlamenti ellenőrzés alól is kivonják a hadsereget. Ez azt a veszélyt hordozza magában, hogy a jövőben a parlamenti kontroll alól kivont hadsereggel a mindenkori kormány a saját politikai szempontjai szerint, elszámolás nélkül rendelkezhet.
Te követed már a Reflektort a Facebookon? Nem! Akkor ITT most megteheted! Köszönjük!