Az emberlánya kinyitja az Eszmélet oldalát és a következő ajánlót olvassa
: „Krausz Tamás orosz nyelvű Lenin monográfiájának moszkvai könyvbemutatójáról készült videó, amelyet a Scepsis folyóirat rendezett.” Ezek után nem lepődhet meg senki, amikor az Eszmélet folyóiratban publikált petíció „Brüsszel vagy Moszkva? Tiltakozás a politikai átverés ellen!” kikel a ruszofóbia és a liberális ellenzéki pártok „ellenségkereső” politikája ellen, amikor az orosz befolyás ellen ágálnak. A petíció aláírói a következő szervezetek: „A BALpárt, ATTAC Magyarország Egyesület, Eszmélet folyóirat Szerkesztősége, Európai Bal MMP2006, Magyar Egyesült Baloldal (MEBAL), Magyar Szociális Fórummozgalmakért Alapítvány, Marx Károly Társaság Népi Front”.
Itt, a Reflektorban, tőlünk sem áll távol a liberálisozás, a „fejlett nyugat” eszményképének parodizálása és alapvetően a liberális ellenzéki témaválasztások kritizálása. Ugyanakkor az Eszmélet folyóirat értelmiségi petíciójának aláírói (ha van tragikomikusan liberális értelmiségi forma, az a petíció sok aláíróval) pontosan azt a hibát vétik, amivel a liberális értelmiséget vádolják. Azzal vádolják a liberális értelmiséget, hogy „ellenségképeket” gyártanak és, hogy ez az értelmiségi elit úgy tesz „mintha Magyarországot, a NATO-tagállamot bármilyen külső beavatkozás veszélyeztetné”. Ezzel az Eszmélethez kapcsolódó magyar radikálsikk csapat ellenségképeket gyárt: a ruszofóbot. Mutasson valaki egyetlen egy ruszofób, az orosz emberek elleni kijelentést a Putyini hatalmat kritizáló hangoktól. Senkinek sem a jelenlegi puytini rendszerben is szenvedő orosz emberekkel van baja, ők ugyanannak a hatalomnak az áldozatai, amely egyre nagyobb befolyással rendelkezik hazánkban is.
Sőt továbbmegyek, a ruszofób az a magyar jobboldali gondolat, hogy Putyin hatalomgyakorlása az orosz „néplélekből” következik és a demokrácia ott nincs benne a „társadalmi lehetőségekben”. Ezek a hangok a ruszofóbok, akik Putyint az orosz embereknek megfelelőnek tartják és nem terjesztik ki az oroszokra a szabad véleménynyilvánítás jogát. Ellenük várjuk az Eszmélet petícióját.
Ráadásul Magyarországon is szárba szökkenő új „nyugatos” radikálbal nem vette észre, hogy egy szomszédos országunkba bevonult Oroszország. Ha észrevették volna, nem írnának olyan alternatív tényeket, hogy csak a liberálisok tesznek úgy „mintha Magyarországot, a NATO-tagállamot bármilyen külső beavatkozás veszélyeztetné”.
Az, amit emellett a bűnös NATO-ról írnak egy szép dolog, és biztos jót tesz nekik, amikor minden hajnalban fölállnak egy a kertjükben elhelyezkedő márványtalapzatra, hogy egy morális magaslatról tudják kiosztani a világot. A NATO sok rosszat csinált persze a világban. A háború rossz dolog. De kedves Marx Károly társaság, ki fogja akkor a magyar határokat garantálni? Ti? A világbéke?
Ráadásul akármennyi bűnt is követ el a NATO vagy az USA, nagyon veszélyes az egyik kutya másik eb értelmezése a világpolitikának. Oroszország elődje, amikor megszállta Magyarországot, megerőszakolt többszázezer magyar nőt és totális diktatúrát vezetett be. Amihez amúgy a ti viszonyotok még tisztázásra vár. Az USA, amikor befolyása alá vonta Magyarországot népszavazást tartott róla és amióta katonai szövetségesünk, ti ugyanúgy kritizálhatjátok őket és nem esik bajotok. Ez azért jelentős különbségnek mondható.
Ez az egyrészről másrészről törökgábori logika külpolitikába öltve nem először jön elő a magyar gauche progresszív radikálbal tollaiból. Ukrajna megszállásánál a következőt nyilatkozták/petíciózták: „Putyin a Krím-félszigeten és a Kelet-Ukrajnában élő orosz lakosság támogatását kihasználva népszavazással csatoltatta vissza a számára stratégiailag kulcsfontosságú Krímet Oroszországhoz.” A petícióban azt a tényt valahogy nem sikerült megemlítenie a kiegyensúlyozott igazi baloldaliaknak, hogy a népszavazás egy vicc volt leginkább, és az orosz csapatok meg bevonultak Ukrajnába. Az, hogy ehhez nem volt sem ENSZ, sem semmilyen nemzetközi „engedély” persze lényegtelen, csak amikor az USA csinál ilyet akkor már jön a Szabadságtéri tüntetés. Persze biztos atlantista-imperialista ármány, hogy ha valaki azt gondolja, hogy ha Oroszország megszáll egy szomszédos országot az rossz Magyarországnak.
A putyini Oroszország Magyarország ellensége. Nem azért, mert oroszok laknak benne. Az oroszok nem a magyarok ellenségei. Ti, amikor sokszor jogosan, sokszor jogtalanul Izraelt kritizáljátok, mindig fölháborodtok jogosan, hogy nem vagytok antiszemiták. Izrael kritizálni nem antiszemitizmus, Oroszországot kritizálni meg nem ruszofóbia.
Paks 2, Északi Áramlat, Barátság vezeték, MET-ügy, Kiss Szilárd, Keleti nyitás, Ukrajna, Grúzia, Csecsenföld, Szíria, Kovács Béla, szivárogtatások, kiberháború.
Ez a Putyini hatalomgyakorlás kritikája. Nem az oroszoké.
Te követed már a Reflektort a Facebookon? Nem! Akkor ITT most megteheted! Köszönjük!
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Google+ Tetszik