Lássuk be, nem életszerű, hogy egy szép vasárnapi ebéd során oly mértékben szakadnak szét családok az ideológiai különbségek mentén, hogy eldöntik, egyikük az Összefogás Párt, másikuk a CSP (Családok Pártja), harmadikuk a Medele párt színeiben indul el az országgyűlési választásokon.
Pedig pont ez történt Csongrád megyében a 4. számú választókörzetben, ahol Szimandl János a CSP, Szimandl Tamás a Medete párt, és Szimandl Tamás felesége Szimandlné Nagy Ibolya a Szepesi Zsolt -féle Összefogás Párt jelöltje lett, mely alakulatról kiderült korábban, hogy nincs politika tartalma, csak a pénzlenyúlásra jött létre.
A Medete és a CSP versengése Vecsésen is családokat szakított szét, a két párt jelölésében itt Bagó Anita és Bagó György áll ki egymás ellen a választók bizalmáért.
Nagykanizsán pedig Hollender Szabolcsot a Medete párt, Hollender-Lukács Anettet a CSP indította.
A Hollender házaspár
A Medetéről, mint pártról vagy a programjáról egyébként túl sokat nem lehet tudni, a neten semmilyen információ nincs róluk, csak annyi, hogy néhol felkerültek a szavazólapra. A Családok Pártja létezését, meg egy kitöltetlen üres aloldal jelzi.
Budapesten szintén előfordulnak ugyanilyen módon szerveződő családi vállalkozások, igaz más kamupártok közreműködésével.
A főváros harmadik kerületében például Berbekár István, az EMMO, míg Berbekárné Verebey Ida a Kössz formáció jelöltje.
A nyolcadik kerületben pedig Pikács Mercédesz a Magyarországért Demokratikus Párt színeiben vágott neki a választásnak, Pikácsné Südi Beatrix meg a pikáns nevű Jó Út MPP párt által delegálva. Jelen állás szerint mindkét jelöltet kivágta a választási bizottság a listáról, mely döntés talán segít a Pikács családnak újra megbékélni egymással.
E két párt amúgy nem megy a szomszédba egy kis családi csatáért, a XXII. kerületben a Magyarországért Demokratikus Párt Maka Szilárd Ferencet, míg a Jó Út MPP Maka Vivient indítja a mandátumért.
Grubicska Gyuláné a XXI. kerületben gondolta úgy, hogy ideje lenne országgyűlési képviselőnek lenni. Ezen céljának eléréséhez a SEM (Sportos és Egészséges Magyarországért Párt) támogatását veszi igénybe. Nem lehet jó érzés, hogy ellene Grubicska Kitti indul, aki a HAM jelöltjeként száll ringbe. 2016 márciusában még semmi nem mutatott arra, hogy kard ki kard küzdenek majd egymás ellen. Ez a 2006-os márciusi nyilvános Facebook-fotó még a teljes egyetértést mutatja.
Választási ellenfelek
A baj ezzel az egésszel elsősorban az, hogy a Fidesz által felállított választási rendszer nem engedi, hogy kiszűrjék azokat a kamu jelölteket, akik mindenféle politikai teljesítmény nélkül csak és kizárólag a pénzszerzés esélye miatt indulnak el a választásokon, és indulásukkal leginkább az ellenzéki térfelet gyengítik.
Tisztességes kormány felállása után az egyik első feladatnak kell lennie egy olyan választási rendszer megalkotásának, ami kiszűri a csalókat a rendszerből.
Te követed már a Reflektort a Facebookon? Nem! Akkor ITT most megteheted! Köszönjük!