Kiáltványban tiltakozik az értelmiség címmel jelent meg egy cikk egy sajtótermékben. Bár elsőre valamiféle Élet és Irodalom stílusparódiának tűnik, mégsem annak szánták. 2018-ban is vannak ma még Magyarországon felnőtt, közélettel foglalkozó emberek, akik szerint, ha valami mondanivalójuk van a világról, nem tetszik nekik egy állami pénzből fenntartott kiállítás, e-mailt küldenek körbe az iránt érdeklődvén, hogy kik azok a hasonszőrű „gondolkozók”, akikkel együtt ezt a világ tudtára lehet adni. Teszem azt egy frappáns kiáltvány formájában.
Jelen helyzetben nem a szokásos, már-már rutinszerű közös fellépést tolt az Ara-Kovácstól Vásárehelyiig terjedő csapat, hanem a Fidesz körül sertepertélő, és a NER-ből kiválóan megélő propagandista keménymag próbálta ki, milyen lehetett a ballib oldalnak, amikor még a véleménymonopólium émelyítő magabiztosságával, mintegy erőből osztották ki népnek, közintézményeknek a morális miheztartást. Prőhle Gergely, a Petőfi Irodalmi Múzeum igazgatója van a bögyükben, mert a rábízott intézmény teret adott egy kiállításnak, ami nem felelt meg 100 százalékban annak, amit a Fidesz gondol a világról. Jó demokrata módon az aláíró „értelmiségiek” betiltanák az ilyen elhajlásokat.
Ambrózy Áron a kezdőnév, korunk jobboldali Tóta W. Árpádja, a maga felületes nyegleségével. Aztán ott van még Bencsik András, aki olyan polgári, konzervatív mondatok szerzője már 1986-ban, mint hogy „kétségtelen tény, hogy a Magyar-Szovjet Baráti társaságnak jól körülhatárolható szerep jut a magyar közéletben. Hiszen a társaság az MSZMP céljainak szellemében tevékenykedő, a párt politikájának megvalósulását segítő, széles tömegbázisra épülő olyan politikai tömegmozgalom, amelynek munkájában áldozatkész, a magyar-szovjet barátságot felelősségteljes elkötelezettséggel önzetlenül szolgáló tisztségviselők, társadalmi munkások népes tábora vesz részt". De a listán szerepel Tóth Gy László, aki a kerékpárosokat bomlásterméknek tartja, no meg a félnáci, ha nem teljesen az Pozsonyi Ádám, aki glosszákban erektál szőke árja német világháborús katonákra. Az aláírók névsora egyszerűen tökéletes, a Magyar Idők, a Prosti Srácok és a Demokrata szerkesztősége és holdudvara, és a Tutiblog nevű magyar szellemi csúcstermék pár publicistája.
Nagyon várjuk, hogy a kis csapat megszervezze mondjuk az Antidemokratikus Chartát, és kis putyinos kitűzővel felvonuljanak valamelyik köztéren, hogy elhatárolódásra szólítsanak fel valakiket valami ellen.
Te követed már a Reflektort a Facebookon? Nem! Akkor ITT most megteheted! Köszönjük!